Јужна КорејаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

702-962, Hakjeong-dong/학정동, Buk-gu/북구, Daegu/대구: 702-962

702-962

Адреса И Поштенски Број
Наслов :702-962, Hakjeong-dong/학정동, Buk-gu/북구, Daegu/대구
Град :Hakjeong-dong/학정동
Регионот 2 :Buk-gu/북구
Регионот 1 :Daegu/대구
Земја :Јужна Кореја
Поштенски :702-962

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :KR-27
ширина :35.95501
должина :128.56642
Временска Зона :Asia/Pyongyang
Координирано Универзално Време :UTC+9
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

702-962, Hakjeong-dong/학정동, Buk-gu/북구, Daegu/대구 се наоѓа во Јужна Кореја. Нејзините поштенски код е 702-962.

Другите се е достапен
702-962, Hakjeong-dong/학정동, Buk-gu/북구, Daegu/대구,702-962 ©2014 Поштенски Пребарување